Ryszard Matusiak
ul. Wolności 291/7
58-560 Jelenia Góra

Sz. P. Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu RR
ul. Wiejska 6
00-950 Warszawa

Szanowny Panie Marszałku,

Dziękuję za zaproszenie na uroczyste posiedzenie Senatu RP z okazji 4 czerwca. Z przykrością muszę odmówić mojej obecności, pomimo zgłaszanej wcześniej chęci uczestnictwa. W związku z rozwojem sytuacji w Polsce oraz działalnością ludzi, którzy chcą wykorzystać 4 czerwca do celów niecnych, zmuszony jestem odnieść się do powyższego w taki sposób.

Uroczystość mająca na celu upamiętnienie wydarzenia z dnia 4 czerwca 1989 roku, które nie przyniosło Polsce de facto wolności, a wręcz spowodowało nowe zniewolenie na co najmniej 30 kolejnych lat, nie jest powodem do dumy ani radości. Ludzie którzy sprzedali Ojczyznę i nadal w tym procederze tkwią, nie zasługują ażeby razem z nimi uczestniczyć w obchodach. Przykładem jest m.in. Pan Grzegorz Schetyna, który po raz wtóry wzmocnił „lewicę”, dając im możliwość uczestniczenia w pracach Parlamentu Europejskiego. Uważam, jako pozostały z nielicznych ludzi, którzy mają moralne prawo do wyrażania opinii, lecz nigdy jednoznacznie nie byli w Polsce docenieni, że jest to przykre.

Pan Marszałek będąc osobą reprezentującą „dobrą zmianę” wcale jej nie reprezentuje. Refleksja ta jest smutna lecz w mojej ocenie, pomimo iż stanowi również „atak” na Pana Marszałka, prawdziwa i słuszna.

Zdaję sobie sprawę, że moja skromna opinia nie jest znacząca dla Pana Marszałka, niemniej wobec obecnej sytuacji, w świetle braku rozliczenia pospolitych przestępców, oszustów oraz kłamców, którzy nadal nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, a chronią ich immunitety oraz inne działania służb we współpracy z mediami polskimi oraz zagranicznymi, smutna gdyż prawdziwa.

Jest to krótka refleksja, która stała się podwaliną do podjęcia przeze mnie takiej decyzji.

Z wyrazami szacunku

Ryszard Matusiak

Jelenia Góra 31.05.2019 r.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 2 / 5. ilość głosów 2

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here