Spółka Unimot wprowadza markę Avia na ukraiński rynek paliw. Rozpoczął się proces rebrandingu pierwszych dwóch stacji paliw w Kijowie, w którym uczestniczy też firma z branży paliwowej, Wexler Global Trading, firmą o kompetencjach w obszarze handlu paliwami, która obsługuje znaczną ilość stacji paliw na Ukrainie.

„W oparciu o nasze kompetencje i doświadczenie na rynku polskim rozpoczynamy realizację budowy sieci stacji Avia na Ukrainie. Rynek ukraiński bardzo pozytywnie odbiera szwajcarską markę; kojarzy ją nie tylko z europejskimi stacjami, ale też z innowacyjnym podejściem do produkcji paliw. Wprowadzamy więc tę markę jako franczyzę na stacjach paliw, jednak nie prowadzimy na terenie Ukrainy działalności operacyjnej, w tym dostaw paliw” – wyjaśnia Adam Sikorski, prezes Unimot.

Zaangażowanie kapitałowe Unimot jest obecnie niewielkie, koszt rebrandingu pierwszych stacji Avia nie przekroczy 100 tys. euro.

Unimot jest spółką notowaną na giełdzie, niezależnym importerem paliw płynnych i gazowych, członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, niezależnych podmiotów, które zrzeszają stacje paliw i swoją działalność pod marką Avia. Unimot reprezentuje markę Avia, od czerwca 2017 r. rozwija na krajowym rynku franczyzową sieć stacji paliw pod tą marką.

Komentarz redakcji: Polskie firmy, przede wszystkim prywatne, niezależne muszą się znaleźć w konkurencyjnym otoczeniu zdominowanym przez gigantów. Więc łączenie się i współdziałanie z zachodnimi projektami, takimi jak Avia jest dobrą drogą do podniesienia jakości usług, i utrzymania się na rynku.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here