W piątek 30 maja rozpocznie się coroczne spotkanie Grupy Bilderberg, grupującej osoby z elit politycznych, finansowych i medialnych zachodu. Uczestniczyć będzie około 130 osób z 23 państw. Spotkanie odbędzie się w Montreux, w Szwajcarii.

Wśród gości są Eric Schmidt, szef Google, Satya Nadella, szef Microsoft, bankierzy z Goldman Sachs i Bank of England oraz Credit Suisse. Należy również wymienić polityków, Henry Kissingera byłego sekretarza stanu USA czy sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Wśród tematów są takie problemy jak Brexit, sztuczna inteligencja, zmiany klimatu, przyszłość podboju kosmosu i przyszłość kapitalizmu, wojny informacyjne w mediach społecznościowych oraz wyzwania ze strony Chin i Rosji.

Wśród polskich uczestników (trudno napisać reprezentantów, bo nikt ich nie wybierał) są trzy zaskakujące nazwiska:

  • Jolanta Pieńkowska, dziennikarka TVN,
  • Radosław Sikorski, członek Europarlamentu,
  • Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Grupa Bilderberg powstała w 1954 roku w USA, w jej założeniu brali udział szefowie amerykańskich służb specjalnych, a miała za zadanie integrację transatlantycką, podobnie jak tworzone przez te same osoby i instytucje ruchy działające na rzecz powstania Unii Europejskiej. Spotkania grupy są tajne, do pewnego czasu nie ujawniano nawet ich uczestników i miejsc spotkań.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 4.6 / 5. ilość głosów 12

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here