Bustowski: poseł Czabański nienawidzi polskich hodowców

0
382

Marcin Bustowski, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni” – dziki, ASF, Czabański, ekoterroryzm, stan polskiego rolnictwa – to tematy poruszane w wywiadzie Prawy.TV.

Nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt daje olbrzymie możliwości do działania i zarabiania pieniędzy organizacjom pozarządowym: „poseł Czabański nienawidzi polskich hodowców i wprowadza bardzo szkodliwą ustawę o ochronie zwierząt”.

„Ta ustawa jest napisana w sposób niechlujny i daje możliwość organizacjom pozarządowym na wchodzenie do gospodarstw rolnych. To sprowadza się do uderzenia w branżę futerkową, wszystkie związki kynologiczne, w trzodę chlewną, w bydło mięsne”

Za tym może stać nie tyle miłość do zwierząt, co mechanizmy biznesowe, dające organizacjom prozwierzecym, a de facto wykorzystania zwierząt jako środku do osiągnięcia finansowego celu. Przykładem takich działań jest wieloletni prezes najstarszej organizacji prozwierzęcej, Grzegorz Bielawski, wielokrotnie karany za interwencje polegające na zabieraniu hodowcom drogich zwierząt, a od ponad miesiąca samo Pogotowie dla Zwierząt funkcjonuje na bazie wyroku sądu z wprowadzonym do stowarzyszenia zarządem komisarycznym.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here