Europarlament przyjął w czwartek 4 kwietnia nowe przepisy w sprawie przewoźników drogowych. Zakładają one objęcie przewoźników przepisami o delegowaniu pracowników.

Określana jako “pakiet mobilności” dyrektywa precyzuje czas odpoczynku kierowców, długość obowiązkowych przerw w pracy w krajach, w których nie znajduje się siedziba firmy transportowej. Nowe przepisy są niekorzystne dla polskich firm. Polski transport międzynarodowy to numer jeden w Europie. Polskie firmy transportowe opanowały ten rynek.

Polscy przewoźnicy umacniają pozycję międzynarodowego lidera

W 2018 r. ponad 30 tysięcy firm transportowych w Polsce przewiozło o 18% więcej towarów niż w roku poprzednim, a sprzedaż ich usług wzrosła o blisko 13%. Pozycja lidera w zakresie międzynarodowych przewozów drogowych w najbliższym czasie nie jest zagrożona. Sektor transportowy zatrudnia 1 078 000 osób. Jest to jedna z dwóch branż, w których […]

Read more

Polscy europarlamentarzyści podnoszą protest, gdyż Parlament Europejski uchwalił nowe przepisy łamiąc własny regulaminu i działał pod polityczną presją Francji i zamożnych krajów. Złożono bowiem ponad 1200 poprawek, a głosowano nad nimi w pakietach, grupując je nie wg tematów, a nazwiska zgłaszających.

Przyjęte propozycje będą negocjowane z państwami członkowskimi Unii i Komisją Europejską. Wybory w maju mogą jednak spowodować, że dyrektywa nie zostanie w końcu przyjęta.

Komentarz: Polska i kraje naszego regionu są najsilniej dotknięte nowymi przepisami. Forsują je kraje zachodu, najsilniej Francja i Niemcy. To kolejne pomysły, które dzielą Europę na biedniejszy wschód i dostatni zachód, centrum i peryferia. Wcześniej stosowano takie sztuczki przeciwko Węgrom. Tam, gdzie nasze kraje mają przewagi konkurencyjne, tam zmienia się reguły, tak, aby pasowały krajom bogatym. Wstydź się Europo!

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here