Kolejki do lekarza specjalisty coraz dłuższe

0
73

Polacy skazani na kolejki. Ile trzeba czekać na wizytę u lekarza?

Aby dostać się do specjalisty Polacy muszą czekać w kolejce średnio ok. 4 miesięcy, a na pojedyncze świadczenie gwarantowane 3,8 miesiąca. Najgorzej wygląda sytuacja w przypadku dostępu do endokrynologa, gdzie czas oczekiwania to nawet 24 miesiące.

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty wydłużył się dwukrotnie między 2013 a 2019 r. W 2013 na wizytę u lekarza specjalisty czekało się średnio 2 miesiące podczas gdy w styczniu 2019 r. – 4 miesiące.

Badania przeprowadzone przez Fundację Watch Health Care oraz firmę MAHTA.

[democracy id=”3″]

Łukasz Perzyna, nasz czołowy publicysta, diagnozuje to tak: “Agenda sporów polskiej klasy politycznej nie uwzględnia dziś tego, o czym naprawdę mówią ludzie: drożyzny na targowiskach i w sklepach (rządzący wzorem Gomułki pocieszają nas optymistycznymi wskaźnikami, pierwszy sekretarz w takiej sytuacji wykazywał, że staniały lokomotywy), pogarszania się warunków codziennej działalności gospodarczej i twórczej, nieuczciwej konkurencji, z jaką styka się polski rolnik czy przedsiębiorca, psucia rynku pracy przez przybyszów ze wschodu. Wiąże się to z zapatrzeniem w przeszłość, postrzeganą również jako źródło współczesnych podziałów.”

Cała władza w rękach historyków

Zapatrzenie w przeszłość sprzyja ideologicznemu spojrzeniu na współczesne życie publiczne i niedostrzeganiu realnych problemów: drożyzny i pogarszania się warunków działalności gospodarczej.

Read more

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 2

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here