mBank oświadczył, że nie będzie finansować energetyki węglowej i nie ma nic wspólnego z budową elektrowni w Ostrołęce. Zamierza za to zwiększać udział wyłącznie w branży zielonej energii. Jak oświadczył wspiera on i „promuje rozwiązania związane z ochroną środowiska naturalnego, finansuje projekty modernizacyjne zmniejszające emisję CO2 i zużycie węgla, w tym farmy wiatrowe i fotowoltaikę”.

Od 1 kwietnia 2019 roku z pieniędzy mBanku nie są finansowane żadne nowe kopalnie węgla i bloki energetyczne na węgiel. Dlatego też nie kupi obligacji Enea i nie przekaże na ten cel żadnych pieniędzy.

mBank jest sygnatariuszem 10 Zasad UN Global Compact, a jego działania są realizacją postulatów organizacji ekologów, zwalczających węgiel jako źródło energii, i dążą do zmniejszenia udziału węgla w wytwarzaniu energii elektrycznej w naszym kraju.

Już wcześniej inne banki działające w Polsce odmówiły finansowania górnictwa, jak choćby holenderski bank ING, który jak na ironię nazywa się “Śląski”, odmawiając finansowania kopalń i energetyki węglowej. Także oddziały towarzystw ubezpieczeniowych Axa i Allianz zapowiedziały rezygnację z inwestycji w branżę węglową. Podobnie bank Credit Agricole.

Komentarz: banki działające w Polsce odnoszą zyski z zarządzania naszymi oszczędnościami i środkami państwowymi. Jednocześnie realizują cele organizacji wrogich polskiej gospodarce, dążących do zniszczenia całych gałęzi polskiego przemysłu. Banki odmawiają pieniędzy zebranych od Polaków na kluczowe przedsięwzięcia, przy tym “promując”, czyli taniej finansując, inne przedsięwzięcia, które nie przynoszą korzyści ani polskim konsumentom, ani gospodarce. Czy rząd nie powinien zareagować na taką finansową wojnę, czy wręcz sabotaż?

Jak sądzisz?

[democracy id=”23″]

Czytaj o bankach:

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 4

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here