Z polityką socjalną właścicielom firm zdecydowanie kojarzy się Prawo i Sprawiedliwość – aż 72 procent z nich wymienia ją jako partię socjalną. Druga w rankingu jest Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni) z polityką socjalną kojarzy się 30 proc. przedsiębiorców. Najsłabiej wiążą z socjalnym nastawieniem Konfederację (KORWiN Braun Liroy Narodowcy) – aż 75 procent z nich uważa, że ta koalicja nie będzie prowadzić polityki socjalnej. Podobne przekonania ma 60 procent badanych o komitecie Europa Christi, a 59 procent – o Polsce Fair Play Bezpartyjni Roberta Gwiazdowskiego.

Przedsiębiorcom nie podoba się także rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko. Źle ten pomysł oceniło 55 proc. badanych, dobrze – 30 procent. Także trzynastka dla emerytów, która ma być wypłacona w maju, nie zyskała aprobaty właścicieli firm. Ten pomysł rządu negatywnie oceniło 45 proc. pozytywnie – 32 proc.

Przedsiębiorcy pytani, czy polityka socjalna spowoduje wzrost podatków, odpowiadali, że „zdecydowanie tak” – 59 proc. badanych przedsiębiorców ma taką opinię, a dodatkowe 9 proc. stwierdziło, że „raczej tak”. Przeciwnego zdania było 14 proc. właścicieli firm. Nie mają więc wątpliwości, że wszystkie wyborcze socjalne obietnice spowodują dodatkowy wzrost podatków.

Komentarz: Przedsiębiorcy najchętniej głosowaliby na partię, która byłaby realną i rzeczywistą siłą polityczną reprezentującą w pełni interesy biznesu. Niestety takiej partii nie ma na obecnej scenie politycznej. Nie ma też samorządu gospodarczego, który broniłby i reprezentował przedsiębiorców w kontaktach z silnym rządem i parlamentem reprezentującym zmienne nurty polityczne. Przedsiębiorcy raz na cztery lata oddają głos na partię, która na pewno nie reprezentuje przedsiębiorców w parlamencie, wybierają więc taką, która mniej będzie szkodzić ich interesom.

[Total_Soft_Poll id=”23″]

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here