W województwie łódzkim rośnie ze strony przemysłu rolno-spożywczego zapotrzebowanie na energię. Ma to związek z powstającym w tym regionie zakładem przetwórstwa rolnego.

Na tę potrzebę odpowiada jeden z największych dostawców energii w Polsce, budując nową stację elektroenergetyczną. W Daszynie (woj. łódzkie) powstaje, budowany przez Grupę Energa Operator, Główny Punkt Zasilania (GPZ), który ma dysponować nowoczesnymi standardami technicznymi, między innymi w pełni zautomatyzowaną i zabezpieczoną cyfrowo rozdzielnią SN-15 kV. Za projekt stacji odpowiada Energa Invest, natomiast wykonawcą jest Energa Opertor Wykonastwo Elektorenergetyczne.

Nowa stacja ma docelowo wpłynąć na rozwój gospodarczy regionu, stworzy też nowe miejsca pracy. Przewiduje się 1000 dodatkowych etatów.

“Rekonfiguracja infrastruktury dystrybucyjnej, w znacznym stopniu podzieli i skróci ciągi linii średniego napięcia. Przy okazji realizacji nowych wyprowadzeń, planowane jest też kablowanie istniejących napowietrznych odcinków sieci. Dla odbiorców oznacza to rzadsze i krótsze przerwy w dostawach energii elektrycznej oraz lepsze jej parametry” – mówi dyrektor Rejonu Dystrybucji Energi Operator w Kutnie Radosław Dobaczewski.

Nowa stacja ma być gotowa w lutym 2020 roku.

Więcej o energii…

Jak Viktor Orbán ceny energii obniżał

Rząd nie przejmował się zbytnio reakcją energetycznych gigantów, minister János Fónagy ogłosił, że nie przeprowadzono analiz skutków obniżenia taryf, po co, „przecież nie upadną przez 10-procentową obniżkę cen”.

Read more

Prąd wyborczy

Rząd postanowił wziąć się za rosnące ceny prądu. Jednak ze swoimi pomysłami dość długo się grzebał, więc mogliśmy oglądać gorączkę sejmowych obrad, które przerwały świąteczny odpoczynek parlamentarzystów. Senatorom to nawet spać nie dały, gdyż późno w nocy uchwalali nowe prawo. I to wszystko dla powstrzymania gwałtownych podwyżek cen energii. To co wymyślono i szybko na […]

Read more

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 2

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here