Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej:

– Wiele lat pracowałem za granicą i wróciłem, inwestując zarobione tam pieniądze. Udało się odnieść sukces, ponieważ za te środki wybudowaliśmy rodzinne gospodarstwo rolne. Zajmujemy się produkcją bydła, mięsa, ale głownie zwierząt futerkowych.

Mamy możliwości żeby w rolnictwie odnosić sukcesy. Polska posiada odpowiednią kadrę, zasoby, glebę, ale przede wszystkim mamy ludzi chętnych do pracy takich, którzy chcą tę pracę wykonywać i robią to z godnością. Wszystkie dziedziny, w których odnosimy sukcesy są bardzo mocno atakowane. Będziemy atakowani, bo odnosimy sukcesy.

Polska ma warunki do tego, aby być najlepsza w dziedzinie rolnictwa w Europie (…). Póki co liderem w europejskim rolnictwie jest Dania, od której powinniśmy się uczyć, a później coraz bardziej doskonalić. Jest to kraj, który powinien uchodzić dla wielu z nas za wzór przedsiębiorczości, walki o własne interesy.

Mówi się w Polsce, że start-upy dotyczą wyłącznie nowych technologii, elektroniki oraz informatyki (…). Start-upy to każde przedsiębiorstwo, które jest innowacyjne, wprowadza zmiany i niesie ryzyko inwestowania, więc rolnictwo jest pełne startup-ów. Nie pozwólmy, aby start-upy, które są w Polsce wyjeżdżały za granicę.

Wypowiedź podczas sympozjum naukowego: „Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy” zorganizowanym w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

[Total_Soft_Poll id=”33″]

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here