Oddajcie obywatelom prawo swobodnego kandydowania do Sejmu!

We wtorek 8 października br. rozpocząłem protest głodowy przeciwko pozbawieniu Polaków prawa do kandydowania w wyborach do Sejmu. Państwowa Komisja Wyborcza wydała w tej sprawie na mój wniosek orzeczenie w dniu 31 maja br.

”Kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości indywidualnego ubiegania się o mandat posła”.
Państwowa Komisja Wyborcza
Tweet

W praktyce oznacza to, że kandydatów na posłów wyznacza kilku partyjnych oligarchów. O tym kto może, a kto nie może kandydować decyduje Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna i dwóch pomniejszych partyjnych kacyków.

W sposób oczywisty ta sytuacja nie ma nic wspólnego z demokracją i wolnością skoro o tym czy obywatel może skorzystać ze swoich konstytucyjnych praw decyduje kilku partyjnych bonzów. A wynik tej patologicznej imitacji wyborów w postaci różnych Nojmanów z jednej i drugiej strony – widać po żenująco niskiej jakości polskiego Sejmu.

Przeciwko temu właśnie protestuję! Przeciwko odebraniu obywatelom prawa do swobodnego kandydowania i przeciwko niszczeniu mojej Ojczyzny przez pseudoelitę zbudowaną przez partyjnych oligarchów – Kaczyńskich, Schetynów i całej spółki.

Janusz Sanocki
Nysa dnia 9 X 2019 r.

PS. Miałem zamiar prowadzić protest głodowy w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu i tam też go zacząłem. Jednak wczoraj w nocy grupa policjantów naruszając mój immunitet wyciągnęła mnie siłą z budynku. Widocznie mi jako posłowi, który nie należy do PiS przysługuje „immunitet gorszego sortu”.

Protestu jednak nie zawieszam. Kontynuuję głodówkę w moim biurze poselskim w Nysie. Proszę wszystkich by wspierali moją walkę w każdy sposób jaki jest dla Was dostępny. Piszcie petycje do władz o przywrócenie biernego prawa wyborczego, piszcie posty w internecie, dzwońcie do redakcji.

Nasze hasło jest proste: „Przywrócić prawo”!

Twoim zdaniem:

[democracy id=”97″]

Czytaj teksty autora protestu głodowego:

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 1

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here