Spółka akcyjna Lubelski Węgiel „Bogdanka” wykazała się dobrym wskaźnikiem wzrostu wydobycia węgla w trzecim kwartale.

„Wśród pozytywnych czynników w trzecim kwartale warto wskazać wysoki poziom produkcji i sprzedaży węgla przy wyższej cenie rok do roku. Jednocześnie odnotowaliśmy wzrost kosztów, związanych z ogólną sytuacją w kraju – dotyczy to głównie kosztów usług obcych, materiałów i energii oraz kosztów pracy. Eliminując z działalności operacyjnej koszty związane z mniej korzystną geologią oraz rekordowo szeroko zakrojonymi robotami chodnikowymi, należy podkreślić, iż wyniki na poziomie EBITDA są zbliżone do ubiegłorocznych. Podtrzymujemy całoroczny plan wydobycia na poziomie co najmniej 9 mln ton” – poinformował Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

„Bogdanka” w okresie 2016/ 2018 wykazała się stabilnym potencjałem produkcyjnym, utrzymującym się na poziomie 9 milionów ton. W I kwartale 2019 roku produkcja węgla handlowego wyniosła natomiast ponad 2,5 mln ton, co oznacza wzrost o ok. 21% rok do roku. Sprzedaż węgla była o ok. 20% wyższa niż rok wcześniej. Spółka planuje wydobycie do końca 2019 roku 9,4 mln ton węgla.

To nie jedyny sukces Spółki. Lubelski Węgiel ”Bogdanka” ma silny i pozytywny wpływ na cały region. Oprócz zapewnienia w szerokim zakresie miejsc pracy, angażuje się w liczne projekty o charakterze charytatywnym i społecznym, najczęściej jako sponsor inicjatyw sportowych. „Stawiamy na młodzież (…). Podejmujemy działania, które mają zintensyfikować, czy pobudzić młodzież do aktywności sportowej” – deklaruje prezes zarządu „Bogdanki”, Artur Wasil.

Jako sponsor Bogdanka może pochwalić się udzielonym wsparciem dla takich inicjatyw jak: „Maraton lubelski”, „Bieg rodzinny”, wsparciem dla młodych żużlowców, piłkarek ręcznych. Prezes podkreśla też największą inwestycję, czyli sponsorowanie „Górnik Łęczna”, Akademię, w której ponad 400 dzieci trenuje piłkę nożną.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 1

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here