8 kwietnia taksówkarze z całej Polski będą strajkować w Warszawie.

Protest rozpocznie się o godzinie 10:00 pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Tym razem taksówkarze wysiądą z samochodów i przejdą Al. Ujazdowskimi pod Ministerstwo Sprawiedliwości i Ambasadę Stanów Zjednoczonych. Następnie pójdą na pl. Trzech Krzyży przed Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i wrócą tą samą trasą przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Protest ma zakończyć się około godz. 17:00.

Taksówkarze przedstawili trzy najważniejsze postulaty:

  • Egzekucja obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby.
  • Zaprzestanie prac nad dzisiejszym projektem nowelizacji ustawy, który w ocenie naszego środowiska zmierza do legalizacji szarej strefy w przewozie osób.
  • Uchwalenie nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskiego przedsiębiorcę taksówkarza.

Taksówkarze prowadzą zbiórkę pieniędzy, dzięki której pokryją koszty związane z protestem. Cel to 10 tysięcy złotych. Jak na razie udało się zebrać połowę tej kwoty. Wejdź na stronę zrzutka.pl i wesprzyj taksówkarzy.

W apelu taksówkarzy czytamy:

Koledzy! Nie liczmy na innych, na korporacje, na wujka z Ameryki. Sami sfinansujemy koszty protestowe związane z ulotkami, transparentami itp. Każda wpłata, każda złotówka jest ważna – zmieni się w plik ulotek, oczka do banera lub kijek do flagi.

8 kwietnia ma się także rozpocząć protest nauczycieli.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here