Tomasz Zadroga, prezes spółki Ursus, poinformował o planach spółki po zakończonych niepowodzeniem negocjacji z PG Energy Capital Management. Prezes potwierdził, że jest kilku zainteresowanych zakupem spółki i ma nadzieję, że jeszcze w kwietniu uda się pozyskać inwestora.

W kwietniu planowane jest bowiem podpisanie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z konsorcjum Ursus Bus umowy dotyczącej realizacji projektu opracowania i dostawy do 1.078 bezemisyjnych autobusów do 2023 roku. Wartość tej umowy to 2,5 miliarda zł. W konsorcjum oprócz Ursus Bus, jest też m.in. Ursus.

Pytany o ewentualną współpracę z Autosanem odpowiedział: „Ewentualna współpraca z Autosanem wydaje się dobrym pomysłem. Dlaczego w dobie budowania narodowych czempionów nie zbudować polskiego championa autobusowego? Dotychczas był Solaris, który przestał być polski. Mamy dwie spółki autobusowe – Ursus Bus i Autosan z bardzo komplementarnymi kompetencjami. To nie jest 100 proc. konkurencja”.

Ursus złożył w sądzie plan restrukturyzacyjny, przewidujący dwa warianty. Jeden z nich zakłada sprzedaż akcji Ursus Bus, drugi przejęcie przez Ursus zobowiązań i upadłość spółki Ursus Bus.

[Total_Soft_Poll id=”21″]

Komentarz: konsolidacja Ursusa Bus i Autosanu jest dobrym pomysłem. Przedsiębiorstwa tej branży działają na rynku europejskim, gdzie spotykają się z międzynarodową konkurencją. W Polsce liderami rynku są przecież Volvo i Solaris (już dzisiaj hiszpański). A konsolidacja wysiłków, tworzenie silnych podmiotów, w branżach technologicznych jest niezbędna. Po wielu ciosach zadanych Ursusowi przez państwo (czytaj tutaj…), odzew spółki Autosan będzie testem na działanie w polskich interesach gospodarczych. Głównym akcjonariuszem Autosanu jest przecież Polska Grupa Zbrojeniowa.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here