Na wniosek Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. do zakładów Ursus w Lublinie wszedł komornik. Na poczet 10-milionowego długu w PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie zajął części do produkcji pojazdów.

Utrudnia to działalność i restrukturyzację spółki, gdyż zajęcie dotyczy surowców, materiałów i półproduktów, niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa, z których spółka na bieżąco korzysta na potrzeby prowadzonej produkcji.

Komentarz redakcji: Wielokrotnie apelowaliśmy na naszych łamach o przychylność państwa dla historycznej polskiej marki. Dzisiejszy atak na spółkę dokłada się do poprzednich działań, dokładnie opisanych tutaj: “Dlaczego polskie państwo niszczy Ursusa?” Niestety, najgorsze podejrzenia realizują się na naszych oczach!

Andrzej Zarajczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Ursusa, opowiedział w wywiadzie dl pnp24.pl, jak doszło do tej sytuacji:

Ursus wzmocni polski potencjał przemysłowy

Andrzej Zarajczyk: Pan Macierewicz, który nam zarzuca przejęcie Ursusa za złotówkę, był ministrem w rządzie Jana Olszewskiego, kiedy sprzedano fabrykę Fiata na niekorzystnych warunkach. To transakcja, która zabiła polską motoryzację.

Read more

[Total_Soft_Poll id=”21″]

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

1 KOMENTARZ

  1. dobra wiadomość, egzekucja zawieszona!

    Ursus Informuje, że egzekucja zotała zawieszona. Oto treść dzisiejszego raportu bieżącego:

    “Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 25 marca 2019 roku powziął informację o wydaniu w dniu 21 marca 2019 r. przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, na skutek wniosku Emitenta, postanowienia w sprawie o sygn. akt IX GRp8/18 o dokonaniu przez Sąd zabezpieczenia majątku Emitenta poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez Komornika Sądowego działającego przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku Józefa Ogorzałka z wniosku Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie, na okres 3 (trzech) miesięcy.

    http://www.infobus.pl/ursus-planuje-a-bank-tlumaczy-skad-egzekucja_more_113360.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here