Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odstąpiło od podpisania umowy o opracowanie
elektrycznego samochodu dostawczego o masie 3,5 tony. Spółka miała otrzymać połowę wydatków na ten projekt. Samochód o kryptonimie ELVI II miał być produktem “małoseryjnym” dla służb cywilnych, usług kurierskich, pocztowych i komunalnych. Projekt i pierwszy egzemplarz miały kosztować łącznie 14,4 mln zł, z czego 8 mln zł zwróciłoby Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

NCBiR uzasadnił to warunkami regulaminu konkursu, do których wpisał, że z “finansowania wykluczone są przedsiębiorstwa pozostające w trudnej sytuacji w rozumieniu unijnych przepisów dotyczących pomocy państwa”. Jednak NCBiR już grudniu 2018 r., wpisując Ursus na listę rankingową konkursu INNOMOTO, znał sytuację finansową Ursusa i wiedział, że od listopada znajduje się on w przyspieszonym postępowaniu układowym.

Ursus odpowiedział na tę decyzję, że jego restrukturyzacja nie stanowi przeszkody do zawarcia i wykonania umowy, i zapowiedział odwołanie od stanowiska NCBR.

Komentarz: Decyzja NCBiR to kolejny cios ze strony państwa w polskie przedsiębiorstwo. Wiele jego instytucji robi wiele, by tę rozpoznawalną polską markę zniszczyć. Ursus ma problemy ze sprzedażą ciągników, jednak jest to skutek opóźnień w realizacji dofinansowanie programu unijnego. Zdumiewające, z jaką konsekwencją, godną lepszej sprawy, nasze państwo atakuje polską spółkę… Pisaliśmy o tym wielokrotnie, jednak ciągle brak odpowiedzi na pytanie: dlaczego?

Dlaczego polskie państwo niszczy Ursusa?

Nie ma wiadomości, która by bardziej ucieszyła. Firma Ursus „w cuglach” i bezapelacyjnie wygrała wielki przetarg na wyprodukowanie tysiąca autobusów elektrycznych w Polsce. Udowodniła tym samym, że nie tylko nie ma konkurentów w kraju, ale nikt w Europie nie może się z nią równać. Wypada zapytać: Polski Fundusz Rozwoju – z Panem Prezesem Pawłem Borysem […]

Read more

[Total_Soft_Poll id=”21″]

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 2

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here