Ursus jest o krok bliżej do ogromnego sukcesu, mogącego podnieść firmę z trudnej sytuacji. Ursus wygrał największy w Europie przetarg na tysiąc autobusów elektrycznych, a w poniedziałek 18 marca Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania konkurentów na temat przetargu. Jeśli nie odwołają się oni do sądu, Ursus może podpisywać potężny kontrakt z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na 3,1 miliarda złotych.

Doskonała wiadomość, nareszcie pieniądze z polskich portfeli (opłata emisyjna przy zakupie paliw wynosi 8 groszy, przy sprzedaży 25 miliardów litrów, co daje 2 miliardy rocznie) nie wywieje na konta zagranicznych spółek. Pieniądze polskich kierowców i podatników powinny wspierać polskie przedsiębiorstwa. Nie tylko być opłatą za tanią siłę roboczą, ale także budować polski kapitał przemysłowy i wzmacniać polskie marki. Szczególnie te z długą historią. Tak właśnie jest w przypadku Ursusa.

Jak zawsze jednak jest pewne “ale”.

Ursus nie cieszy się estymą naszych władz, wręcz jest obiektem otwartych ataków i cichych knowań. Pisaliśmy o tym ostro, pokazując zadziwiająco spójną i wrogą wobec Ursusa politykę: Banku PKO BP, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Minister Finansów – Teresę Czerwińską i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dlaczego polskie państwo niszczy Ursusa?

Nie ma wiadomości, która by bardziej ucieszyła. Firma Ursus „w cuglach” i bezapelacyjnie wygrała wielki przetarg na wyprodukowanie tysiąca autobusów elektrycznych w Polsce. Udowodniła tym samym, że nie tylko nie ma konkurentów w kraju, ale nikt w Europie nie może się z nią równać. Wypada zapytać: Polski Fundusz Rozwoju – z Panem Prezesem Pawłem Borysem […]

Read more


Te instytucje zamiast wspierać, promować, chronić w czasie trudności – działają wręcz odwrotnie.

Czas powiedzieć STOP!

Oczekujemy od polskiego rządu, żeby zachowywał się wobec prywatnego polskiego kapitału, wspartego wielką i historyczną dla Polski marką URSUS, jak wobec innych przedsiębiorstw, które przecież wspiera. Przykład Autosana jest przecież budujący, choć tak wielu było krytyków i malkontentów.

Oczekujemy że polski rząd będzie wspierał w dobrych czasach i chronił w złych czasach polski kapitał. Ursus jest już na dobrej drodze, wsparcie państwa pomoże mu odnieść sukces, z którego wszyscy Polacy będą mogli być dumni.

Redakcja pnp24.pl

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 3

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here