Ursus negocjuje sprzedaż na rzecz Alamo Group, amerykańskiej spółki działającej w Europie, części lub całości działalności w Dobrym Mieście.

Alamo wyraziła gotowość do całego lub częściowego wykupu, jednego z trzech zakładów Ursusa. Przedmiotem rozpoczętych negocjacji są nieruchomości, prawa własności intelektualnej, a także wszelkie zapasy i wyroby zakładu w Dobrym Mieście.

Jednocześnie została podjęta przez Radę Nadzorczą spółki decyzja o odwołaniu z funkcji wiceprezesa/członka zarządu spółki, Agnieszki Białej.

Polska spółka posiada trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie i produkuje rocznie 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych.

Komentarz: losy Ursusa dowodzą, że polski rząd z premedytacją działa na szkodę polskiego kapitału. Spółka postawiona pod ścianą wyprzedaje swoje aktywa, a może i całą działalność. Być może amerykański inwestor zapewni właściwe traktowanie przez rząd. Pani ambasador Mosbacher pokazała, jak to się robi. Ale co mamy myśleć o naszym “patriotycznym” rządzie?

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 6

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here