13 maja odbyła się w Sejmie konferencja, zorganizowana przez posła Roberta Winnickiego, dotycząca projektu ustawy, ustalającej warunki i odległości od budynków mieszkalnych działalności gospodarczej na terenach wiejskich powodujących uciążliwość zapachową, zwanej „ustawą odorową”.

„Ekoterroryzm uniemożliwia prowadzenie normalnego gospodarstwa” – powiedział Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego oraz członek Komitetu Polskiego rolnictwa, Piotr Kłosiński.

Renata Beger, była posłanka, ostrzega przed „ustawą odorową”. „Ustawa ma w zamiarze likwidację małych i średnich rolników” – mówi pani Beger. Wskazuje też, że projekt jest przygotowany przez osoby niekompetentne w tematyce rolnictwa.

Renata Beger uzasadnia swoje zaangażowanie w sprawę projektu „ustawy odorowej”. Wskazuje na konieczność rozmów z rolnikami.

Relacja na żywo z konferencji w sprawie kontrowersyjnego projektu „ustawy odorowej”. Dyskusji przewodniczył Robert Winnicki.

KOPRiHZ popiera rolników, żąda odrzucenia ustawy odorowej

Projekt ustawy godzi w rodzinne gospodarstwa rolne, których tysiące zajmują się hodowlą zwierząt. Obszary wiejskie są i powinny pozostać terenem gospodarki rolnej – uprawy roślin, hodowli zwierząt i to jest status quo polskiej wsi.

Read more

Ustawa odorowa. Jak bardzo zaszkodzi polskim rolnikom?

Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt tzw. “ustawy odorowej”. Wprowadzenie w życie projektu ustawy “o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej” ograniczy działalność większych hodowli, do 270 DJP (duża jednostka przeliczeniowa inwentarza, np. 1 DJP = dorosła krowa) prawo ma nie ingerować w gospodarstwo rolnika, wtedy […]

Read more

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 3

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here