Rząd brytyjski finansował (ok. 10 milionów zł w 2018 r.) nagonkę przeciwko liderowi opozycji Jeremiemu Corbynowi. Odbywało się to w ramach finansowanej przez konserwatywny rząd kampanii w mediach społecznościowych „walki z rosyjską propagandą”, i to w jej ramach oczerniano laburzystów i ich przewodniczącego jako “pożytecznych idiotów Putina”.

Ministerstwo spraw zagranicznych, które dało na to pieniądze, wyraziło ubolewanie i zapowiedziało śledztwo. 

Finansowana przez rząd organizacja Institute for Statecraft (Instytut na rzecz silnego państwa) prowadziła  program Integrity Initiative (Inicjatywa integracji), w którym wynajęte trolle atakowały laburzystów za ich domniemane związki z Rosją i zarzucały im wysługiwanie się Kremlowi. Program ten działał od 2015 r. działał jako think-tank, grupujący dziennikarzy, których używano jako „influencerów” (ludzi kształtujących opinię) w całej Europie, także w Polsce.

Integrity Initiative atakowało także Partię Pracy i jej szefa Jeremiego Corbyna jako „agenta wpływu Rosji”. Uznawano krytykę zachodniego systemu politycznego i gospodarczego za plan realizowany przez Kreml, Corbyn i jego kolegów opisując jako marionetki Putina. Twierdzono że „jego zwierzęca nienawiść do Zachodu pomogła Kremlowi”, oczerniając także innych polityków laborzystowskich.

Program ujawnili hackerzy, którzy dostali się do serwerów Instytutu. 

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 0 / 5. ilość głosów 0

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here