Władze podhalańskiego Kościeliska (województwo małopolskie) uchwaliły w maju ograniczenia w umieszczania reklam na własnych budynkach i ogrodzeniach. 18 czerwca zaczęła ona obowiązywać – umieszczanie szyldów i banerów reklamowych na nieruchomościach, w tym prowadzących działalność gospodarczą zostały uregulowane. Właściciel nieruchomości ma prawo do umieszczenia co najwyżej dwóch szyldów o powierzchni nie większej niż 2 metry kwadratowe każdy. Jeden szyld będzie mógł być umieszczany bezpośrednio na budynku, drugi na ogrodzeniu posesji.

Kościelisko to pierwsza gmina na Podhalu (i trzecia w województwie małopolskim), gdzie wprowadzono takie restrykcje. Wcześniej obostrzenia wprowadzono w Bochni i Nowym Sączu.

W Kościelisku szyldy w postaci malowanych lub naklejanych treści na szybach witryn będą dopuszczalne tylko na obiektach handlowych i gastronomicznych. Władze zakazały instalacji telebimów i reklam diodowych. Uregulowano także możliwość ustawiania drogowskazów: słupek nie powinien być wyższy niż 3 m a sama tabliczka w formie strzałki nie powinna być większa niż 85 cm na 25 cm i musi być wykonana z drewna. Poza terenem zabudowanym umieszczanie stałych reklam zostało całkowicie zabronione.

Także nowe ogrodzenia zabudowań od strony dróg mogą być wykonane wyłącznie z drewna, nie wolno też stosować farb kryjących strukturę drewna. Zakazano używania elementów z blachy, siarek plastikowych czy poliwęglanu. Maksymalna wysokość takich grodzeń wynosi 180 centymetrów.

Coming Soon
Ograniczenia reklamy na własnej nieruchomości to...
Ograniczenia reklamy na własnej nieruchomości to...
Ograniczenia reklamy na własnej nieruchomości to...

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 3

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here