Nie ma wiadomości, która by bardziej ucieszyła. Firma Ursus „w cuglach” i bezapelacyjnie wygrała wielki przetarg na wyprodukowanie tysiąca autobusów elektrycznych w Polsce. Udowodniła tym samym, że nie tylko nie ma konkurentów w kraju, ale nikt w Europie nie może się z nią równać.

Wypada zapytać:

Polski Fundusz Rozwoju – z Panem Prezesem Pawłem Borysem na czele – jak to możliwe, że kwotą ponad 300 milionów złotych dofinansował hiszpańską firmę Solaris, produkującą autobusy zamiast wesprzeć Ursusa.

Bank PKO BP – z Panem Prezesem Zbigniewem Jagiełło na czele – jak to możliwe, że wymówił wszystkie kredyty Ursusowi w trybie natychmiastowym i zakwestionował tym wiarygodność firmy. W konsekwencji Ursus nie był nawet w stanie wpłacić wadium, by stanąć do przetargu o dostawę autobusów elektrycznych dla Warszawy, gdzie był faworytem.

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego – czy zachowa twarz i przeprosi właściciela i pracowników Ursusa za słowa, które wypowiedział, że Ursus dziś jest nic nie wart i to tylko szyld. Czy minister polskiego rolnictwa nie rozumie, że takimi określeniami nie tylko niszczy wspaniałą polską firmę, ale stwarza problem dla polskich rolników, którzy w swych gospodarstwach używają traktorów i maszyn Ursusa.

Minister Finansów – Teresę Czerwińską – czy nadal będzie wspierać stanowisko podległych jej urzędników, którzy uznali, że kontrakty i zobowiązania rządu polskiego z tytułu członkostwa w OECD można interpretować wybiórczo tzn. eliminować z nich Ursus.

Ministra Spraw Zagranicznych – Jacka Czaputowicza – czy nadal ambasadorowie polscy w krajach afrykańskich będą prowadzili kampanię dyskredytowania i oczerniania firmy Ursus.

Coming Soon
Czy Ursus to marka, która powinna być wsparta i utrzymana?
Czy Ursus to marka, która powinna być wsparta i utrzymana?
Czy Ursus to marka, która powinna być wsparta i utrzymana?

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 4.8 / 5. ilość głosów 51

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

8 KOMENTARZE

  1. Panie Zbigniewie, dzięki za odzew. Będziemy razem z Panem propagować hasło “Walczmy o Ursus”. Dziękuję wszystkim za komentarze i poparcie dla Ursusa.

  2. w Polsce większość przetargów jest ustawiona dlatego polskie marki nie mogą konkurować z innymi i chociaż każdy będzie się tego wypierał i mówił o tym cichutko to każdy widzi co się dzieje z naszym krajem wystarczy prześledzić sobie historię fabryk polskich z których zostały nieliczne. W każdym mieście w Polsce są różne marki ciągników komunalnych ale ursusa nie ma ,nikt jakoś z rządu nie pomyśli nad tym żeby ot choćby tak wesprzeć krajowego producenta kupując traktory komunalne.
    Mało tego Pan minister Ardanowski nie nadaje się w ogóle na swoje stanowisko co widać jak kuleje nasza gospodarka i nie potrafi z tym sobie poradzić można też powiedzieć że nie próbuje nic z tym zrobić .Jeżeli nie ma pojęcia o gospodarce to jakie może mieć pojęcie o tradycji naszej marki i znaczenia polskich produktów czegoś z czego każdy Polak jest dumny.Racjonalnym wyjściem byłoby gdyby lepiej podał się do dymisji.
    Jeżeli Polacy się nie obudzą i nie zaczną protestować niedługo naszego kraju nie będzie ,ponieważ nasz rząd wszystko wyprzedaje i ładnie potem tuszuje, gdyby było inaczej to dziś Bizon byłby porównywalny z kombajnami zachodnimi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here