Nie ma wiadomości, która by bardziej ucieszyła. Firma Ursus „w cuglach” i bezapelacyjnie wygrała wielki przetarg na wyprodukowanie tysiąca autobusów elektrycznych w Polsce. Udowodniła tym samym, że nie tylko nie ma konkurentów w kraju, ale nikt w Europie nie może się z nią równać.

Wypada zapytać:

Polski Fundusz Rozwoju – z Panem Prezesem Pawłem Borysem na czele – jak to możliwe, że kwotą ponad 300 milionów złotych dofinansował hiszpańską firmę Solaris, produkującą autobusy zamiast wesprzeć Ursusa.

Bank PKO BP – z Panem Prezesem Zbigniewem Jagiełło na czele – jak to możliwe, że wymówił wszystkie kredyty Ursusowi w trybie natychmiastowym i zakwestionował tym wiarygodność firmy. W konsekwencji Ursus nie był nawet w stanie wpłacić wadium, by stanąć do przetargu o dostawę autobusów elektrycznych dla Warszawy, gdzie był faworytem.

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego – czy zachowa twarz i przeprosi właściciela i pracowników Ursusa za słowa, które wypowiedział, że Ursus dziś jest nic nie wart i to tylko szyld. Czy minister polskiego rolnictwa nie rozumie, że takimi określeniami nie tylko niszczy wspaniałą polską firmę, ale stwarza problem dla polskich rolników, którzy w swych gospodarstwach używają traktorów i maszyn Ursusa.

Minister Finansów – Teresę Czerwińską – czy nadal będzie wspierać stanowisko podległych jej urzędników, którzy uznali, że kontrakty i zobowiązania rządu polskiego z tytułu członkostwa w OECD można interpretować wybiórczo tzn. eliminować z nich Ursus.

Ministra Spraw Zagranicznych – Jacka Czaputowicza – czy nadal ambasadorowie polscy w krajach afrykańskich będą prowadzili kampanię dyskredytowania i oczerniania firmy Ursus.

[Total_Soft_Poll id=”21″]

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 4.8 / 5. ilość głosów 62

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

10 KOMENTARZE

 1. Panie Zbigniewie, dzięki za odzew. Będziemy razem z Panem propagować hasło “Walczmy o Ursus”. Dziękuję wszystkim za komentarze i poparcie dla Ursusa.

 2. w Polsce większość przetargów jest ustawiona dlatego polskie marki nie mogą konkurować z innymi i chociaż każdy będzie się tego wypierał i mówił o tym cichutko to każdy widzi co się dzieje z naszym krajem wystarczy prześledzić sobie historię fabryk polskich z których zostały nieliczne. W każdym mieście w Polsce są różne marki ciągników komunalnych ale ursusa nie ma ,nikt jakoś z rządu nie pomyśli nad tym żeby ot choćby tak wesprzeć krajowego producenta kupując traktory komunalne.
  Mało tego Pan minister Ardanowski nie nadaje się w ogóle na swoje stanowisko co widać jak kuleje nasza gospodarka i nie potrafi z tym sobie poradzić można też powiedzieć że nie próbuje nic z tym zrobić .Jeżeli nie ma pojęcia o gospodarce to jakie może mieć pojęcie o tradycji naszej marki i znaczenia polskich produktów czegoś z czego każdy Polak jest dumny.Racjonalnym wyjściem byłoby gdyby lepiej podał się do dymisji.
  Jeżeli Polacy się nie obudzą i nie zaczną protestować niedługo naszego kraju nie będzie ,ponieważ nasz rząd wszystko wyprzedaje i ładnie potem tuszuje, gdyby było inaczej to dziś Bizon byłby porównywalny z kombajnami zachodnimi

 3. Witam
  Przeczytałem artykuł o Ursusie sądzę że zwolennicy naszej rodzimej marki powinni prześledzić to do czego prowadzi nasz rząd czyli do wojny domowej.
  Takie działania żeby coś zniszczyć nie są wymierzone tylko w ursusa.Z podobnymi firmami krajowymi działo się to samo lub podobnie.Upadły cukrownie młyny lub zostały sprzedane zagraniczne mu inwestorowi firma Wedel też została podobnie sprzedana .
  Śledząc sytuację jaka się dzieje w kraju widzimy także jak powoli upada polska gospodarka ceny bydła opasowego są niekiedy nawet niższe jak cena tucznika , a żeby wbić szpilke hodowców trzody wybijane są zdrowe stada bez wcześniejszych badań potwierdzających chorobę ASF.
  Jest wiele podobnych i innych przypadków ,w których widać gołym okiem że Polska się po prostu sprzedaje ,a raczej sprzedawana jest przez ludzi wysoko postawionych którzy mają w tym jakis wkład oraz czerpią potem z tego korzyści.

  co do samego ursusa radziłbym żeby by móc przetrwać na rynku ograniczyli gamę ciągników o połowę i skupili się na produkcji 5 modeli dopracowanych i najbardziej pożądanych przez rolników czyli moc od 75 KM do 100 KM.
  Na koniec żeby potwierdzić monopol jaki prowadzi nasz rząd można porównać Polske do innych państw :

  –u nas w kraju żaden komunalny ciagnik nie jest Ursusem tylko zetor New holland itp
  — w innych krajach gdzie produkowane są rodzime ciągniki tam też są one kupowane jako komunalne

  Można byłoby tak pisać i pisać bo jestem mocno związany z historią ursusa śledzę jego losy od 20 lat.Przykro będzie patrzeć na to jak przyjdzie mu upaść.
  Pozdrawiam

 4. Wszystko już zostało zniszczone. Teraz pracuje się u Azjatów za miskę ryżu. Na halach jest teror szantaż mobbing bo następny przyjdzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here