Od początku czerwca ceny benzyny w sprzedaży hurtowej spadły o 300 złotych (za m3), ceny diesla – o 100 zł.

Pomimo tego, ceny benzyny w sprzedaży detalicznej od tygodnia spadły zaledwie o 1 grosz (10 zł/m3) i wynoszą odpowiednio 5,25 zł/l i 5,55zł/l, cena Pb95 drgnęła przy tym po raz pierwszy od marca.

Cena detaliczna diesla za litr jest najwyższa od czterech tygodni i utrzymuje się na poziomie 5,19 zł/l. Olej napędowy najdrożej kosztuje w małopolskim i pomorskim: 5,20 zł/l. Najtaniej olej kupimy w wielkopolskim: za 5,10 zł/l.

Najwyższe są w tym tygodniu ceny benzyny w województwach lubuskim i opolskim, gdzie wynoszą odpowiednio dla Pb95 – 5,30 zł/l i dla Pb98 – 5,64 zł/l. Benzyna 95-oktanowa najtańsza jest w województwie wielkopolskim, gdzie za litr zapłacimy jedynie 5,19 zł. Za mocniejszą benzynę 98-oktanową najmniej zapłacimy w górnośląskim – 5,46 zł/l.

Cena autogazu również spadła niewiele i wynosi obecnie 2,19 zł/l. LPG najdroższy jest w pomorskim i małopolskim: 2,27 zł/l. Najtaniej gaz samochodowy można kupić w wielkopolskim i świętokrzyskim: za 2,14 zł/l.

(RL 13.06.2019)

Komentarz: pomimo ogromnego spadku cen ropy a także cen hurtowych w rafineriach, ceny dla kierowców nie spadają. Dzięki temu na wysokim poziomie utrzymują się marże operatorów stacji. Jak długo kierowcy mają czekać na obniżki cen na stacjach? Panie Premierze, nie interesuje to Pana? Czy czuje Pan choćby, jak drogie są paliwa w Polsce, jeśli spojrzeć na to z poziomu naszych portfeli i porównać choćby z sąsiadami zza Odry?

Jak Viktor Orbán ceny energii obniżał

Rząd nie przejmował się zbytnio reakcją energetycznych gigantów, minister János Fónagy ogłosił, że nie przeprowadzono analiz skutków obniżenia taryf, po co, „przecież nie upadną przez 10-procentową obniżkę cen”.

Read more

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 3

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

1 KOMENTARZ

  1. Ceny zaczęły spadać, ale baaaaaardzo słabieńko to idzie:
    “na stacjach benzynowych najpopularniejsza benzyna 95-oktanowa nie staniała ani razu od przełomu lutego i marca. Dopiero między 12 a 19 czerwca odnotowano spadek o 3 gr do 5,22 zł na litrze. W wypadku diesla były to nawet 4 gr – do 5,15 zł”

    A przecież:
    Ceny ropy naftowej WTI gwałtownie spadły w ostatnim kwartale 2018 roku, by do kwietnia br. odzyskać dwie trzecie wartości i sięgnąć 66–67 dol. za baryłkę. Późniejsze spadki znów sięgnęły kilkunastu dolarów i tuż przed połową czerwca surowiec kosztował niewiele ponad 51 dol. za baryłkę.

    No co jest, panie Premierze, nie zainterweniował Pan?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here