Od początku czerwca ceny benzyny w sprzedaży hurtowej spadły o 300 złotych (za m3), ceny diesla – o 100 zł.

Pomimo tego, ceny benzyny w sprzedaży detalicznej od tygodnia spadły zaledwie o 1 grosz (10 zł/m3) i wynoszą odpowiednio 5,25 zł/l i 5,55zł/l, cena Pb95 drgnęła przy tym po raz pierwszy od marca.

Cena detaliczna diesla za litr jest najwyższa od czterech tygodni i utrzymuje się na poziomie 5,19 zł/l. Olej napędowy najdrożej kosztuje w małopolskim i pomorskim: 5,20 zł/l. Najtaniej olej kupimy w wielkopolskim: za 5,10 zł/l.

Najwyższe są w tym tygodniu ceny benzyny w województwach lubuskim i opolskim, gdzie wynoszą odpowiednio dla Pb95 – 5,30 zł/l i dla Pb98 – 5,64 zł/l. Benzyna 95-oktanowa najtańsza jest w województwie wielkopolskim, gdzie za litr zapłacimy jedynie 5,19 zł. Za mocniejszą benzynę 98-oktanową najmniej zapłacimy w górnośląskim – 5,46 zł/l.

Cena autogazu również spadła niewiele i wynosi obecnie 2,19 zł/l. LPG najdroższy jest w pomorskim i małopolskim: 2,27 zł/l. Najtaniej gaz samochodowy można kupić w wielkopolskim i świętokrzyskim: za 2,14 zł/l.

(RL 13.06.2019)

Komentarz: pomimo ogromnego spadku cen ropy a także cen hurtowych w rafineriach, ceny dla kierowców nie spadają. Dzięki temu na wysokim poziomie utrzymują się marże operatorów stacji. Jak długo kierowcy mają czekać na obniżki cen na stacjach? Panie Premierze, nie interesuje to Pana? Czy czuje Pan choćby, jak drogie są paliwa w Polsce, jeśli spojrzeć na to z poziomu naszych portfeli i porównać choćby z sąsiadami zza Odry?

Jak Viktor Orbán ceny energii obniżał

Obejmując władzę w 2010 r. rząd Orbána stanął wobec problemu wysokich kosztów energii dla gospodarki i zwykłych Węgrów. Prąd, gaz i media były sprywatyzowane i znajdowały się w rękach zagranicznych koncernów. Unia wymagała, by państwo wprowadzało reguły rynkowe, które w efekcie oddają energię inwestorom z bogatych krajów. Na jej żądanie, by umożliwić swobodny przepływ kapitału, […]

Czytaj więcej

Podobało Ci się?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen / 5. ilość głosów

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here