30 maja podpisano umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Ta polska, co więcej poznańska, firma rodzinna została wykupiona przez południowoafrykańską Spar Group.

Sieć delikatesów Piotr i Paweł istniała od 1990 roku. Założyli ją Piotr, Paweł i Eleonora Wosiowie. Problemy finansowe sieci zaczęły się jesienią 2017 roku. W ubiegłym roku sieć zredukowała liczbę sklepów ze 150 do 70. W lutym ub.r. TFI Capital Partners Piotra i Pawła od rodziny Wosiów.

Sieć handlowa Spar International wywodzi się z lat 30. XX wieku i powstała w Holandii. Obecnie posiada ponad 12,5 tys. sklepów w 40 krajach.

Piotr i Paweł był polską siecią delikatesów i supermarketów dla klasy średniej, której oferowała produkty premium. Uznawany był za najdroższą sieć, gdy Biedronka, Lidl i Auchan są tanim miejscem zakupów. W Polsce markety z droższym asortymentem upadają – niedawno padł Bomi, potem Alma.

Komentarz: sieć ma się nazywać “Wasz Sklep”. Rzeczywiście “wasz”. Nowej polskiej klasy średniej jak widać nie stać na towary z wyższej półki. Muszą im wystarczyć półki w dyskontach.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 1

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here