Na rynku usług pojawiła się nowa oferta. Dwa koncerny – PZU (22 mln klientów) i PGNiG (7 mln klientów) weszły na rynek drobnych usług dla gospodarstw domowych.
Aż 7 milionów gospodarstw domowych jest adresatem i potencjalnym odbiorcą tej usługi.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny przedstawiło ofertę „PGNiG Fachowiec”, skierowaną do wszystkich klientów, którzy mają aktywną umowę na dostawę gazu lub prądu. Po wybraniu wariantu usługi i uzyskaniu potwierdzenia, zostaje zawarta umowa na okres 24 miesięcy.

Usługę można wybrać w jednym z trzech wariantów, opłata miesięczna wynosi od 4,99 zł do 11,99 zł. W najtańszej opcji można liczyć na pomoc specjalisty od urządzeń grzewczych i gazowych; w wariancie drugim – technika urządzeń grzewczych i gazowych oraz hydraulika, a w trzecim – technika urządzeń grzewczych i gazowych, hydraulika oraz elektryka. Usterki naprawiać będą fachowcy Grupy PZU.

Zgłoszenia usterek przyjmuje całodobowe telefoniczne Centrum Pomocy, które organizuje naprawę, która jest dokonywana w ciągu 24 godzin. Koszty (w tym dojazdu, materiałów i robocizny) nie mogą przekroczyć 500 zł za jedną naprawę. Z serwisu można skorzystać trzy razy w ciągu 12 miesięcy.

Komentarz: Jednoosobowe firmy – hydraulicy, elektrycy – zyskały potężnego konkurenta. Mikro-firmy, rzemieślnicy „złote raczki” – wszyscy oni będą musieli konkurować z pracownikami PZU, promowanymi przez PGNiG. Czy pojawienie się na rynku drobnych usług tak dużych koncernów spowoduje obniżenie cen oraz zdrową konkurencję, czy upadek małych jednoosobowych firm z tego segmentu usług?

Małe przedsiębiorstwa ofiarą walki ze smogiem w Krakowie

Od 1 września w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Palenie w piecach i paleniskach węglowych, ale także w kominkach będzie zabronione, użytkowanie ciężkich grillów stacjonarnych również, dopuszczone będą sezonowe instalacje przenośne (grille rozkładane). Szczegółowo określiła to uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego. Instalacje w gastronomii (piece), przystosowane do obsługi powyżej 500 osób na […]

Read more

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 2.8 / 5. ilość głosów 9

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

4 KOMENTARZE

  1. ostrzegam przed ta usługa!!!!!!!! nie poinformowali mnie, że jeden dzien po tym jak piec skonczy 8 lat to nie naprawiają ale pieniądze wzięli !!!!!!!!!!!
    to nabijanie w butekę

  2. Tego typu urządzenia na pewno nie psują się do pięciu czy 8 lat to są urządzenia długowieczne a ci cwaniacy zastrzegli sobie w regulaminie że urządzenie nie starsze niż 5 lub 8 lat. Kto zmienia kuchnię gazową lub Junkers po 5 czy 8 latach to niedorzeczne. Jest to zwyczajne oszustwo i przestrzegam wszystkich przed podpisaniem umowy na tych pseudo fachowców. Takie urządzenia do 10 lat to się tylko konserwuje i czyści a oni w swoim regulaminie mają napisane, że czyszczenie i konserwacja nie obejmuje tej usługi , czyli właściwie nic nie robią tylko z biorą pieniądze. Czyli oszuści!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here