Od 1 września w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Palenie w piecach i paleniskach węglowych, ale także w kominkach będzie zabronione, użytkowanie ciężkich grillów stacjonarnych również, dopuszczone będą sezonowe instalacje przenośne (grille rozkładane). Szczegółowo określiła to uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Instalacje w gastronomii (piece), przystosowane do obsługi powyżej 500 osób na dobę, podlegają obowiązkowi zgłoszenia prezydentowi Krakowa. Jeśli zostaną przyjęte, będą mogły funkcjonować po 1 września 2019 r.

Jednak bezwzględnemu zakazowi będą podlegać mniejsze, obsługujące poniżej 500 osób na dobę. Radni powołują się rozporządzeniami ministra środowiska z 2 lipca 2010 r. i ustawę Prawo Ochrony Środowiska.

Komentarz redakcji: Prawo uderza w mniejsze lokale. W imię “walki ze smogiem”, miejscy i krajowi politycy walczą z najmniejszymi przedsiębiorcami. Dają się szantażować lobby terrorystów ekologicznych, które są często finansowane zza granicy. A przecież miejsca pracy i prawa mniejszych firm do działania na równych prawach są ważniejsze dla Polski niż finansowane zza granicy akcje. Ale czy nasi politycy mają odwagę, by to zrozumieć?

Coming Soon
Co ważniejsze?
Co ważniejsze?
Co ważniejsze?

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here