Samorządowcy rozumieją przedsiębiorców

0
70

Budujemy Polskę bez zbędnej wojny i nikogo nie wykluczamy – zapewniali uczestnicy konwencji Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców w podwarszawskich Szeligach. Zamierzają startować w wyborach parlamentarnych, bo uznają, że partyjni politycy nie załatwią spraw ich “Małych Ojczyzn”. – Polsce potrzebny jest sprawnie działający samorząd gospodarczy – zastrzegła Aleksandra Rutkowska, prezentująca ekonomiczną część programu.

Z  jej  wypowiedzi  wynikało,  że  wspieranie  przez  samorząd  terytorialny  aspiracji przedsiębiorców,  organizujących  klasę  średnią,  w  tym  masowego  już  ruchu  społecznego  na  rzecz  odrodzenia  Powszechnego  Samorządu  Gospodarczego  uznaje  za  oczywiste.

Niełatwo być przedsiębiorcą 

W Polsce nie jest łatwo być przedsiębiorcą – wskazała Aleksandra Rutkowska, menedżer bankowy. Nakładają się bowiem złe skutki pandemii i wojny na Ukrainie oraz rosnące koszty energii. A przedsiębiorstwa, jak je określiła, to krwiobieg gospodarki. Polska nie może pozostać wyłącznie rynkiem zbytu dla ościennych państw. Dlatego potrzebna jest współpraca a nie wojna polsko-polska.

“Nic o was bez was” – zwróciła się do przedsiębiorców. Normalna Polska to inwestycje, innowacje i skuteczna przedsiębiorczość.

Sprawy zwykłych ludzi

Prowadzący konwencję Adrianna Machalica oraz Krzysztof Maj przypomnieli, że 98 proc Polaków nie należy do żadnej partii politycznej. Do tej milczącej większości skierowana jest oferta samorządowej formacji. Jeszcze bardziej stanowczo stawiali sprawę prezydenci miast oraz marszałek województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. – W Lubuskiem wspieramy zarząd z PO a na Dolnym Śląsku demokratyzujemy koalicjanta z PiS – zastrzegł. Zarazem jednak dodał: – Ani nam PiS bratem ani PO siostrą. Polska naszych marzeń to normalna Polska – zakończył. Taka, w której rodzina nie kłóci się przy niedzielnym obiedzie o politykę.

U nas wszyscy są równi – podkreślił prezydent Lubina i prezes Federacji Robert Raczyński. – Mamy patenty, ale ich nie zastrzegamy. Każdy może z naszych rozwiązań skorzystać. Gdy przed dziesięciu laty wprowadziliśmy w Lubinie bezpłatną komunikację miejską patrzono na nas jak na wariatów. Później podobne decyzje podjęto w Bełchatowie i Bolesławcu, Kaliszu i Mińsku Mazowieckim.

Wiceburmistrz Pragi Północ Dariusz Kacprzak wskazał, że przewaga samorządowców nad politykami partyjnymi bierze się stąd, że codziennie rozwiązują sprawy zwykłych ludzi i dlatego ich rozumieją. 

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 8

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

Łukasz Perzyna (ur. 1965) jest dziennikarzem „Opinii”, Polityczni.pl i „Samorządności”, autorem filmu o Aleksandrze Kwaśniewskim (emisja TVP1 w 2006 r.) oraz dziewięciu książek, w tym. „Uwaga, idą wyborcy…” i „Jak z Pierwszej Brygady”. Pracował m.in. w „Wiadomościach TVP” i „Życiu”, kierował działem krajowym „Obserwatora Codziennego”. W latach 80 był działaczem Konfederacji Polski Niepodległej i redaktorem prasy podziemnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here