Żubrówka jest trzecią najlepiej sprzedającą się wódką na świecie w 2018 roku, ustępując jedynie takim markom, jak Smirnoff i Absolut. W Polsce i na świecie sprzedano ponad 77 milionów litrów. Sprzedaż Żubrówki rośnie szybko – w ubiegłym roku sprzedano jej o prawie 9% więcej niż w 2017 r.

W rankingu magazynu Shanken’s IMPACT, monitorującym globalną sprzedaż znalazły się jeszcze: na 12. miejscu Krupnik, na 13. Soplica, na 23. miejscu Żołądkowa Gorzka de Luxe.

Komentarz: Polska w świecie słynie z wódki, jednak polskie marki zostały na skutek prywatyzacji Polmosów przejęte przez zagraniczny kapitał. W atmosferze podejrzeń o korupcję, śledztw prokuratury (oczywiście zakończyły się niczym), zagraniczni nabywcy zyskali większy udział na polskim rynku wódki niż rynku bankowym. I to spółki z rajów podatkowych. Symbolem dzisiejszego polskiego stanu posiadania może być właśnie Żubrówka, którą jako polską wódkę można określać chyba jedynie przez sentyment, bo w rzeczywistości najpierw została sprzedana amerykańskiej firmie CEDC, którą wykupił rosyjski kapitał ulokowany na Bermudach. Więc nie “polska” a bermudzka wódka odnosi sukcesy na świecie.

Jak sądzisz?

[democracy id=”48″]

“Polskie” marki wódek, czyli szewc bez butów chodzi

Jesteśmy największym producentem wódki w Unii Europejskiej i czwartym na świecie. Rynek wódki w Polsce wart jest 11,3 miliarda złotych (2017), a cały rynek alkoholi – przeszło 30 mld złotych. Ale czy faktycznie polskie wódki są polskie?

Read more

Czytaj o zagranicznym kapitale:

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 6

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

3 KOMENTARZE

  1. Właścicielem Żubrówki jest Rustam Tariko rosyjski przedsiębiorca najchętniej rejestrujący firmy poza krajem nawet jego pies wabił się Dov Jones jak indeks giełdowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here