Nic o nas bez nas! Protest przedsiębiorców 5 X w Poznaniu

0
101

W samo południe, w sobotę 05 października, Twoje miejsce jest pod pomnikiem Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Odezwa do polskich przedsiębiorców

Federacja Powszechnego Samorządu Gospodarczego MSP wzywa polskich przedsiębiorców i rzemieślników wraz z rodzinami, do udziału w ogólnopolskim proteście pod hasłem

Przedsiębiorcy! Nic o nas bez nas!

Protest odbędzie się w Poznaniu na Placu Wiosny Ludów, pod pomnikiem Hipolita Cegielskiego, w sobotę 05 października 2019, o godz. 12.00.

Dlaczego planujemy protest?

Politycy partii rządzącej prześcigają się w obietnicach coraz to nowych świadczeń socjalnych. To najrozmaitsze pakiety 500+, szóstki, sześciopaki, 13 i 14 emerytury, a wreszcie obietnice kaskadowego podnoszenia płac, w tym płacy minimalnej.

Rozdawnictwo realizowane przez obecną władzę w oderwaniu od realiów gospodarczych i faktycznych możliwości Państwa, a do tego nieodpowiedzialny wyścig na populizm podjęty przez partie opozycyjne, doprowadzi do katastrofy gospodarczej kraju na skalę Grecji, a potem Wenezueli i finalnego zbiednienia nas wszystkich.

Przedsiębiorcy są jedyną grupą społeczną wpłacającą pieniądze do budżetu. To my zatem będziemy musieli ponieść wszystkie wydatki niezbędne dla realizacji nieodpowiedzialnych obietnic polityków.

Deklarowanie przez rząd tak gigantycznych obciążeń finansowych z naszych kieszeni, bez jakichkolwiek konsultacji z nami, musimy uznać za arogancję władzy i demonstrację pogardy wobec ponad milionowej rzeszy małych przedsiębiorców i rzemieślników.

Taka polityka władz doprowadzi do zamordowania małych przedsiębiorstw, które nie udźwigną nałożonych na nie obciążeń. Na rynku pozostaną tylko duże firmy, w tym sieci handlowe i duże koncerny z kapitałem zagranicznym. Spowoduje to utratę niepodległości gospodarczej kraju, a poprzez wyeliminowanie konkurencji polskich małych firm doprowadzi do dyktatu międzynarodowych monopolistów i wzrostu cen, a w skutkach do zubożenia społeczeństwa. Dlatego taką politykę władz należy ocenić, jako zdradę interesów gospodarczych Polski i tym samym działanie na szkodę kraju i społeczeństwa.

Nie chcemy wdawać się w dyskusję z władzami, jaki powinien być poziom świadczeń socjalnych, czy poziom płacy minimalnej. Domagamy się jedynie, aby jak w każdym normalnym kraju, wszystkie te sprawy były konsultowane na partnerskich warunkach z samorządem gospodarczym i w oparciu o opinie ekspertów. Arbitralne nakładanie na nas takich obciążeń, to powrót do zasad gospodarki centralnie zarządzanej, której doświadczyliśmy w PRL-u.

Nasz protest jest walką o godność i szacunek, należne nam z tytułu naszej ciężkiej pracy. Aby uzyskać partnerską pozycję wobec władz, domagamy się przywrócenia w Polsce powszechnego samorządu gospodarczego – PSG. I to jest nasz podstawowy postulat. PSG, przeciwdziałając autorytarnym decyzjom polityków w sferze gospodarczej, zapewni zrównoważony rozwój kraju i dlatego będzie reprezentantem zarówno interesu ekonomicznego przedsiębiorców, jak i pracowników.

Protest organizujemy w Poznaniu, aby nawiązać do wielkopolskich tradycji przedsiębiorczości, gospodarczego patriotyzmu i pracy organicznej, prowadzonej tu przez cały okres zaboru pruskiego. Historia tej najdłuższej wojny nowoczesnej Europy uczy nas wszystkich, że narody uzyskują sukces i dobrobyt wyłącznie ciężką i wytrwałą pracą, a nie rozdawnictwem czy przekupywaniem obywateli ich własnymi pieniędzmi.

Dr Włodzimierz Zydorczak
Prezydent Federacji Powszechnego Samorządu Gospodarczego MSP.
Kandydat do Sejmu w Poznaniu – poz. nr 2 lista nr 1 PSL.

Zgromadzenie nasze zostało już zgłoszone w Urzędzie Miasta Poznania. Proszę o zgłaszanie (lub zgłaszanie się) na adres mailowy: biuro@e-rzemioslo.eu

Proszę Was o przesłanie tego maila wszystkim osobom i organizacjom, do których macie adresy mailowe oraz jego rozpowszechnianie wszystkimi dostępnymi kanałami.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 1

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here