Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej:

– Wiele lat pracowałem za granicą i wróciłem, inwestując zarobione tam pieniądze. Udało się odnieść sukces, ponieważ za te środki wybudowaliśmy rodzinne gospodarstwo rolne. Zajmujemy się produkcją bydła, mięsa, ale głownie zwierząt futerkowych.

Mamy możliwości żeby w rolnictwie odnosić sukcesy. Polska posiada odpowiednią kadrę, zasoby, glebę, ale przede wszystkim mamy ludzi chętnych do pracy takich, którzy chcą tę pracę wykonywać i robią to z godnością. Wszystkie dziedziny, w których odnosimy sukcesy są bardzo mocno atakowane. Będziemy atakowani, bo odnosimy sukcesy.

Polska ma warunki do tego, aby być najlepsza w dziedzinie rolnictwa w Europie (…). Póki co liderem w europejskim rolnictwie jest Dania, od której powinniśmy się uczyć, a później coraz bardziej doskonalić. Jest to kraj, który powinien uchodzić dla wielu z nas za wzór przedsiębiorczości, walki o własne interesy.

Mówi się w Polsce, że start-upy dotyczą wyłącznie nowych technologii, elektroniki oraz informatyki (…). Start-upy to każde przedsiębiorstwo, które jest innowacyjne, wprowadza zmiany i niesie ryzyko inwestowania, więc rolnictwo jest pełne startup-ów. Nie pozwólmy, aby start-upy, które są w Polsce wyjeżdżały za granicę.

Wypowiedź podczas sympozjum naukowego: „Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy” zorganizowanym w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Coming Soon
Jak oceniasz poziom polskiego rolnictwa?
Jak oceniasz poziom polskiego rolnictwa?
Jak oceniasz poziom polskiego rolnictwa?

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here