Drodzy Przyjaciele Wolności!

Państwowa Komisja Wyborcza – odpowiadając na moje pytanie – stwierdziła, iż obywatel polski nie może indywidualnie kandydować do Sejmu RP bo „Kodeks wyborczy nie przewiduje takiej możliwości”.

Jest oczywiste, że w tej sytuacji Kodeks wyborczy narusza konstytucyjne prawo każdego obywatela – bierne prawo wyborcze. Wiedzieliśmy to od dawna, ale teraz mamy to na piśmie stwierdzone przez organ państwa powołany do kontroli wyborów. Nie możemy zatem pozostać obojętni wobec tego stwierdzenia stanu rzeczy, w którym nasze niezbywalne prawa obywatelskie zostały naruszone.

Skierowałem już wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności kodeksu wyborczego z Konstytucją, ale wiemy, że TK powiązany z establishmentem politycznym będzie tu raczej grał na zwłokę. Musimy zatem stworzyć „obywatelską dźwignię” na instytucje krajowe i zagraniczne, które mogą pomóc nam w zmianie obecnego, bezprawnego stanu i przywrócenia nam praw obywatelskich.

Proponujemy zatem:

 1. Powołanie Komitetu Obywatelskiego (ogólnopolskiego) i lokalnych komitetów obywatelskich, które działałyby w jednym celu: przywrócenia biernego prawa wyborczego Polakom. Zakładajcie zatem lokalne komitety złożone z kilku osób (minimum trzech) i przysyłajcie nam informacje na ten temat. Proponujemy by lokalny komitet obywatelski wysłał list do Prezydenta RP (wzór wyślemy każdemu kto będzie chciał to uczynić) w którym domagamy się zmiany kodeksu wyborczego i przywrócenia Polakom biernego prawa wyborczego.
 2. Działania takie jak pisanie petycji, informowanie otoczenia o sytuacji, kontakt z lokalnymi mediami – można podejmować także jednoosobowo. Prosimy jednak o informacje o podejmowanych przez Państwa działaniach, przysyłanie nam kopii petycji do wiadomości itp. wykorzystamy je w wystąpieniu do instytucji międzynarodowych.
 3. Żeby stworzyć bazę do działań publicznych, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej proponujemy powołanie przez Komitet Obywatelski – Komitetu Wyborczego Wyborców do Senatu i wystawienie kandydatów na senatorów. W wyborach senackich bierne prawo wyborcze jest zachowane. Jeśli uda nam się wystawić 50 kandydatów będziemy mieli ogólnopolski czas antenowy i możliwość prezentowania naszych argumentów w mediach ogólnopolskich. KWW utworzony przez nas będzie mógł również kontrolować wybory poprzez wystawienie członków do komisji wyborczych. Prosimy zatem – jeśli uznacie, że nasze działania są słuszne – już dzisiaj szukajcie kandydatów na senatorów. Listę stu okręgów senackich znajdziecie na stronach PKW.
 4. Jednocześnie z naszymi działaniami publicznymi, z wystawieniem kandydatów do senatu wzywamy do bojkotu wyborów do Sejmu jako wyborów prowadzonych wg niedemokratycznej ordynacji wyborczej, odbierającej Polakom prawo do swobodnego kandydowania.

Bojkot wyborów do Sejmu jest konieczny. Bojkot nawet nie bardzo udany ilościowo, to zakwestionowanie legalności niekonstytucyjnie wybranego Sejmu. Jeśli podniesiemy hasło bojkotu, będziemy mieli moralne prawo do bycia prawdziwą, antysystemową opozycją. Inaczej – jak udowodnimy nasze dobre intencje?

Przeciwni bojkotowi są zarówno fanatyczni zwolennicy PiS, którzy dobrze rozumieją, że bojkot obnaża nielegalność władzy, a władza po pseudowyborach będzie leżeć w rękach PiS, jak i wszyscy sprytni ludzie, którzy udając antysystemowców chcą załapać się na kolejną kadencję i kolejne poselskie wynagrodzenia.

Nam nie zależy na osobistych karierach. Nam chodzi o ratowanie Ojczyzny przed postępującą patologią życia publicznego, a źródłem tej patologii jest niedemokratyczny system wyborczy, odbierający obywatelom prawo kandydowania do Sejmu i oddający prawo decydowania o tym kto będzie posłem w ręce paru partyjnych oligarchów. Jesteśmy przeciwko tej niesprawiedliwości, domagamy się przywrócenia Polakom niezbywalnych praw i przywrócenia demokracji w wyborach do Sejmu!

Rozsyłajcie nasz apel gdzie możecie. Tych z Państwa, którzy chcą włączyć się w działania zmierzające do przywrócenia pełni praw obywatelskich zapraszamy do zgłoszenia swojego przystąpienia do komitetu obywatelskiego.

Naszą siła jest nie ilość uczestników, nie medialne poparcie ale fakt, że z całą pewnością prawo jest po naszej stronie. Z całą pewnością kodeks wyborczy uniemożliwiający obywatelowi polskiemu kandydowanie indywidualne do Sejmu jest sprzeczny z Konstytucją RP i zasadami uczciwych wyborów określonymi przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy Europejskiej w Dokumencie kopenhaskim z 1990 r.

Pamiętajcie co pisał nasz wybitny poeta:

„Zwycięstwo liczby nie chce – męstwa potrzebuje”!

Nasze intencje są czyste. Nasze zamiary uczciwe! Prawo jest po naszej stronie! Zwycięstwo będzie nasze!

Janusz Sanocki
Nysa 17 lipca 2019 r.

Zgłoszenie należy przysłać na adres mailowy mojego biura: Biuro.Sanocki@gmail.com

Podając nazwisko, imię, adres i telefon oraz mail. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Komitet Obywatelski, a zgłoszenie się jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie i udostępnianie danych Państwa tak by obywatele mogli się z Państwem kontaktować.

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 4.8 / 5. ilość głosów 24

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

6 KOMENTARZE

 1. A czy pamiętacie może państwo-pierwszą próbę stworzenia obywatelskich list wyborczych już w roku 2011?Był to KWW Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu…a jak to się zakończyło?PKW złamała prawo już przy rejestrcji komitetu co stwierdził Sąd Najwyższy ,dalej PKW ,w zwiazku z decyzją SN “wydłużyła” termin na zgłaszanie kandydatów tylko dla tego komtetu (nie miała takiego prawa-) ,tym bardziej ,że upłynąły już terminy na dalsze n czynności wyborcze, w tym na zgłaszanie kandydatów( Kodeks wyborczy ) i nic….Sąd najwyższy uznał póżniej ważność wyborów…Skomentował to jeden z posłów:”Jeśli te wybory z 2011 nie będą unieważnione tzn,,ze w Polsce żadne już nie będą…”! Jako jedyny wtedy, zaskarżylem Kodeks Wyborczy i wniosłem do Trybunału Konstytucyjnego skargę konstytucyjna,ale niestety TK jest nie rozpatrzył….Poszedłem z tym do Trybunału w Strasburgu (dobrze napisana skarga przez prawnika) i też nic nie wskórałem…Nie moglem ,bo to by przewracało cały porządek wyborczy ,nie tylko nakazywałoby unieważnić wybory z 2011roku…

  • No tak – lepsza bylejakość niż nie znana poprawność. W mętnej wodzie dobrze się łowi.?

 2. Nieposłuszeństwo jest niezaprzeczalnym naturalnym prawem każdego. Rezygnując z niego przestaje się być człowiekiem. Tym, co pozwala władzom państw bezkarnie wszczynać wojny, rujnować domy, okradać i zabijać ludzi oraz dzieci jest lęk przed tym, że ludzkość dozna ukojenia Pokojem, ten strach trzeba pokonać i pozbawić ” władzę ” / oszustów możliwości tworzenia prawa, wyroków, armii i wszczynania wojen za pieniądze dzieciom ukradzione przez ogłupionych rodziców. Krzysztof Chudek 30.06.2019
  Link do Dekretu PDF : http://www.zawodowy-polak.pl/Dekret.pdf
  Dekret do drukowania 2 strony http://www.zawodowy-polak.pl/Dekret-druk.pdf
  Oryginał Dekretu: http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstwa_organom_panstwa.pdf
  DEKRET ZWIERZCHNIKA WŁADZY W RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ – zwany Dekretem Cichockiego

  Art. 1.
  Dekret „Wypowiedzenie posłuszeństwa wszystkim organom państwa” jest najwyższej rangi aktem prawnym w Rzeczypospolitej Polskiej. Wyższej od Konstytucji RP, bo wydany został w zgodzie z polską racją stanu i wolą suwerena – zwierzchnika wszelkiej władzy w Polsce – także „przedstawicielskiej” władzy ustawodawczej, która ustanowiła ustawę zasadniczą.

 3. Demos Crates to znaczy Lud Rządzi … nie ma tu nic w tym słowie o egoistycznym pchaniu sie do rządzenia. Jeżeli chcesz rządzić to bądź reprezentantem jakiejś grupy społecznej niech Cie poprą i wybiorą. To co robisz to bojkot Konstytucji.

 4. Bojkot wyborów do Sejmu będzie wypowiedzeniem obcej nam władzy posłuszeństwa Stowarzyszenie którego jestem wice prezem jest w posiadaniu apelu o bojkot wyborów napisanego w 2000 roku w Gdańsku przez śp Panią Annę Walentynowicz Apel był napisany w domu Pana Andrzeja Gwiazdy Wtedy Pan Andrzej powiedział do Pani Walentynowicz Aniu to się może udać TO SIĘ UDA Udało się Gandhiemu,udało się Mandeli to I Sanockiemu się uda Tym którzy tego nie rozumieją mogę doradzić aby przejżeli głosowania w Sejmie to zrozumieją że posłowie co innego mówią z mównicy poselskiej a potem inaczej głosują Polski sejm jest okupowany przez PARTIE MAFIE I to trzeba zmienić Jeśli ktoś myśli że partie coś dla niego zrobią to jest naiwny ONE robią tylko to na czym im samym zależy czyli KASĘ Rodcy nie popierajcie partii,jeśli już tak bardzo chcecie iść na wybory to przynajmniej oddajcie swój głos na komitet wyborczy wyborców Jest ich obecnie kilka Ale I tak nie macie żadnej gwarncji że oddajecie swój głos na POLAKA Można iść do lokalu wyborczego,przekreślić listę kandydatów do Sejmu I zrobić zdjęcie z telefonu na pamiątkę Odważnym doradzam aby zabrali kartę do głosowania I publicznie ją zniszczyli rwąc lub paląc POLACY powstańcie z kolan Gdzie w Was duma waszych dziadków Za odmowę udziału wyborach nie ma żadnej kary Nie popierajcie tego system władzy która was lekceważy Podejmijcie walkę z żydowskim okupantem POLSKI JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁĄ Stefan Michal Dembowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here