Grzegorz Tobiszowski, pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego został europosłem.

To chyba w nagrodę za “osiągnięcia” w “rozwoju” polskiego górnictwa węgla kamiennego. Wystarczy porównać podstawowe dane tej branży, by sukces był oczywisty.

W 2015 r. produkowaliśmy 72 miliony ton węgla, zaś w 2018 – aż 63 mln. Prawda jak pięknie “wzrosło” w Polsce wydobycie? W tym roku też “rośnie”.

Podobnie z importem. Ten jednak nie na żarty rośnie. W 2015 r. import węgla wyniósł 8 milionów ton. W 2018 zaimportowaliśmy już 20 mln. Jak widać postęp w “niezależności energetycznej” – piorunujący. A na dodatek – 70 procent węgla jest importowane z Rosji.

Czy była to nagroda za dobicie polskiego węgla, który skutecznie “przytopiły” rządy Platformy? Czy raczej ucieczka przed efektami własnych rządów? Nikt tego wprost nie powie, ale nikt nie uwierzy w zapewnienia wiceministra, że “Nie uciekam do Brukseli”. Ciekawe tylko, że tylu ludzi oglądało te zakłamane spoty reklamowe, które serwowano w kampanii wyborczej:

A przecież Jarosław Kaczyński przed wyborami obiecywał “szukać systemowych rozwiązań, które wzmocnią i rozwiną branżę“, krytykował Platformę za jej dramatycznie złą politykę, za to że “nie wprowadziła embarga na rosyjski węgiel”. A sam wprowadził?

O tym, jak wynagrodzono kadry rządowe:

Elita polityczną emigruje za chlebem (a raczej ośmiorniczkami)

Sześciu byłych premierów, jeden wicepremier, piętnastu ministrów i wiceministrów obecnego rządu, pięciu byłych ministrów z opozycji. W sumie 27 osób – to są ci, którzy weszli do Europarlamentu. Ponad połowa polskiej reprezentacji to są politycy z pierwszego szeregu. Co ich tam gna? Jak oceniasz? kliknij na gwiazdkę, aby ocenić zagłosuj średnia ocen 4.6 / 5. […]

Read more

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 4.3 / 5. ilość głosów 6

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

4 KOMENTARZE

  1. Trybunał Stanu za rosyjski węgiel – to właściwa miara. Bo za co innego miałby być, skoro już jest zapisany w Konstytucji? Tej, którą PiS gwałci jak kiedyś sowieccy żołnierze baby na Śląsku. Ale lepszej nie napisał. A mandat Tobiszewskiego w Brukseli? Nic nie poradzimy, wybrali go ci, których Koala Europejska przestraszyła antykościelnym chuligaństwem i odbieraniem pięćset plus ze stratą dla właścicieli szrotów w Rajchu i krajowych ajentów wiejskich sklepów monopolowych. Panie Andrzeju, szacun za to, że Pan pisze na tematy u innych na indeksie

  2. Węgiel dzielimy na śląski, turoszowski i tobiszowski. Na tym trzecim zarabiają rosyjskie służby wwożące go bez żadnych barier do Polski

  3. Nie rzucim ziemi skąd nasz brud – najkrótszy komentarz do antyekologicznego weta Morawieckiego w Brukseli. Bo jak elektorat będzie miał świeże powietrze, nie smog z poradzieckiego węgla, to odetchnie pomyśli i przestanie na PiS głosować

  4. Sprytnie to PiS wymyślił. Importują węgiel, wsypują do naszych kopalni i podtrzymujemy wydobycie. I nawet nie wstydzą się tego, że jest sprowadzany węgiel od naszego wschodniego sąsiada, bo “tani i kaloryczny”, więc w czym problem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here