Konsorcjum Ursus Bus zostało wyeliminowane z konkursu na budowę elektrycznych autobusów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało o wykluczeniu lubelskiej fabryki traktorów z konkursu na innowacyjne pojazdy bezemisyjne dla transportu miejskiego. Powodem był brak „wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia” – pisze spółka w komunikacie.

Ofertę konsorcjum Ursusa wcześniej wybrano do realizacji projektu NCBR dostaw ponad tysiąca elektrycznych autobusów do 2023 r. Środki, które miał otrzymać Ursus wynosiły ponad 2,5 miliarda złotych (faza rozwojowo- badawcza 22 mln zł, wdrożeniowa 2,514 mld zł netto).

Dla spółki, która boryka się z poważnymi problemami finansowymi, wykluczenie z projektu oferty stanowi dotkliwy cios i może zdecydować o jej upadku.

„Musimy z jednej strony rozwiązać sposób dalszego finansowania organizacji, a z drugiej porozumieć się z wierzycielami” – powiedział Tomasz Zadroga, prezes zarządu Ursusa.

Komentarz: To, co wyrabia polskie państwo z polskim przedsiębiorstwem woła o pomstę do nieba. W każdym normalnym kraju środki na innowacje, rozwój, szczególnie te wspierana przez Unię, są kierowane do krajowych przedsiębiorstw. Tak się wspiera rodzimy kapitał wszędzie – w USA, Niemczech, Francji, ale także w Chinach czy Rosji. A w Polsce instytucje państwowe wbijają nóż w plecy polskiego przedsiębiorcy. I to z powodu braku “wymaganych oświadczeń i dokumentów”. Pod tym względem jest to z pewnością coś gorszego niż “państwo z dykty i paździerza“.

Przeczytaj o historii problemów Ursusa:

Biurokracja dobija odrodzony Ursus

700 tys traktorów Ursusa wciąż pracuje na polskiej wsi, jeszcze dziś stanowią połowę wszystkich ciągników na polskich polach.

Read more

Coming Soon
Czy Ursus to marka, która powinna być wsparta i utrzymana?
Czy Ursus to marka, która powinna być wsparta i utrzymana?
Czy Ursus to marka, która powinna być wsparta i utrzymana?

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 14

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

5 KOMENTARZE

  1. Bo tu nie chodzi o Ursus, stocznie, kopalnie czy mówiąc patriotycznie o Polskę. Tu chodzi o ecie-pecie dla spłaty największego “przyjaciela polaków” Izraela, k-rwa mać! A ci co o tym decydują, decydują poza narodem bo ich interesy, rodziny i dziadkowie, konta i cała kasa są na Bliskim Wschodzie i w d-pie mają całą tę Polskę

  2. Ten ursus to dno tzn traktory bierze trzeci świat bo na Europę są za cienkie. Busy to taka podróbka solaria czy udana czas pokażę.

    • Ggg , dzięki ludziom takim jak ty. hipokryzja i brak myślenia kreują dzisiejszy świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here