Gra na giełdzie i innych rynkach finansowych to nie jest powszechne zajęcie. Jednak liczba graczy rośnie w szybkim tempie. W Europie najwięcej jest ich w Wielkiej Brytanii – 730 tysięcy. 1,1% społeczeństwa jest jakoś zaangażowane w giełdę. W Niemczech gra 380 tysięcy, a we Francji – 280 tys.
Największa grupa wiekowa graczy giełdowych w W. Brytanii to 30-latkowie. Udział tej grupy rośnie, a po 45. roku życia giełda już tak przyciąga, najstarsi prawie nie uczestniczą w tej rozrywce i formie zarobkowania. Jednak w spekulacjach cyber-walutami dominują najmłodsi, stanowiąc 3/4 uczestników tych gier. Gracze nie są też osobami zamożnymi, 40% z nich ma dochody poniżej 25 tys. funtów, większość zarabia rocznie 36 tysięcy funtów (2 tys. poniżej średniego dochodu). Tylko 1% ma wysokie dochody (powyżej 75 tys.).
W Polsce na giełdzie gra 120 tysięcy osób. To ponad trzykrotnie mniej popularny sport niż w W. Brytanii – tylko 0,3% społeczeństwa.
Komentarz: Wiemy już, ilu Polaków spekuluje na rynkach finansowych. A ktoś może wie, ilu wygrywa, a ilu traci tam pieniądze?
Super dzięki za tę statystykę