Ruch Społeczny Powszechnego Samorządu Gospodarczego w obronie wolnych mediów

0
52

Ruch Społeczny Powszechny Samorząd Gospodarczy z niepokojem obserwuje postępującą degradację i podporządkowanie nieodpowiedzialnym politykom środków masowego przekazu. Coraz trudniejszy staje się dostęp do informacji, coraz częściej prawda ustępuje miejsca propagandzie i manipulacji. Nie ma  autorskiego komentarza, reportażu ujawniającego ważne fakty, dyskusji i sporu programowo-ideowego.

Zamiast rozszerzania wiedzy i wspierania argumentami słuchacza i widza,  ogranicza mu się dostęp do faktów i danych, skazuje na sądy powierzchowne, intuicyjne, zmanipulowane propagandą. 

Taka polityka przynosi niszczycielskie efekty. Gwałtownie maleją nakłady gazet i tygodników. Poziom czytelnictwa jest zatrważająco niski, a dowodzi bezwolnego przyzwolenia obywateli na tę swoistą medialną przemoc.

Trwa przejmowanie i koncentrowanie władzy w mediach przez państwowe monopole podporządkowane rządzącej partii. Skutkuje to eliminowaniem z mediów dziennikarzy odważnych, mających własne poglądy i zdanie.

Nowym, ważnym i symbolicznym faktem jest próba likwidacji bądź przejęcia przez podległe rządzącej partii podmioty kontroli nad stacją telewizyjną TVN. Cel pozostaje ten sam – podporządkować stacje politykom rządzącym, wyeliminować konkurencję z rynku, unicestwić niewygodne dla rządzących informacje i opinie. Zasada – czego nie ma w mediach, to nie istnieje staje się regułą.

Ruch Społeczny PSG stawia sobie za cel upodmiotowienie polskich przedsiębiorców. Tymczasem media podporządkowane władzy nie dopuszczają nas do głosu, manipulują naszymi opiniami. Ma to służyć ułatwieniu podejmowania decyzji o doniosłych konsekwencjach ekonomicznych i społecznych wbrew i kosztem polskich przedsiębiorców. Ma to także skłócać nas z innymi grupami społecznymi.

To TVN i inne media niezależne udostępniają czas antenowy polskim przedsiębiorcom, by mogli przedstawić swoje argumenty, pomysły, racje.

Ruch Społeczny PSG ma świadomość, że wolność słowa, wolność mediów to fundament społeczeństwa nowoczesnego, które chce realizować swoje aspiracje i niezbywalne prawa. Tam, gdzie pojawiają się siły dążące do ograniczenia wolności tam my, przedsiębiorcy mówimy STOP.

Ruch Społeczny PSG udziela wsparcia stacji TVN i wszystkim innym mediom gwarantującym wolność debaty publicznej.  Jest gotowy uczestniczyć w przedsięwzięciach mających na celu obronę stacji.  

Warszawa, 19.12.2021

Andrzej Stępniewski – koordynator Ruchu Społecznego Powszechnego      Samorządu Gospodarczego

Jacek Czauderna – lider Ruchu Społecznego Powszechnego Samorządu Gospodarczego, prezes Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej

Dariusz Maciej Grabowski – przewodniczący Ruchu Społecznego Powszechnego Samorządu Gospodarczego

Jak oceniasz?

kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

średnia ocen 5 / 5. ilość głosów 2

jeszcze nie oceniano

jeśli uznałeś, że to dobre...

... polub nas w mediach społecznościowych

Nie spodobało się? Przykro nam...

Pomóż nam publikować lepsze teksty

Powiedz nam, jakie wolałbyś teksty na pnp24.pl?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here